Jak ważne są słowa kluczowe dla Twojej strategii SEO w 2022 roku?

Slowa-kluczowe-SEO

Postawmy sprawę jasno, słowa kluczowe są i będą bardzo ważną częścią SEO w 2022 roku.

Chociaż w przeszłości wystarczyło wpychać słowa kluczowe do treści i mieć nadzieję, że uzyskasz wyższą pozycję w rankingu, to już nie działa.

‘Wpychanie’ Słów kluczowych i gęstość ich występowania w tekście nie są już tak ważne jak kiedyś i będą coraz mniej ważne w 2022 roku.

Według Search Engine Journal, algorytmy wyszukiwania Google zmieniły się ostatnio w bardzo nowoczesne narzędzie. Google jest mądrzejszy i potrafi przyjrzeć się kontekstowi i znaczeniu każdego wyszukiwania. Po prostu bada intencje użytkownika w bardziej złożony sposób.

Słowa kluczowe są nadal istotne dla SEO

Każdy, kto zajmuje się pozycjonowaniem, powie Ci, że słowa kluczowe są bardzo ważne dla strategii SEO.

Słowa kluczowe to po prostu pomysły, nazwy i tematy, które użytkownicy umieszczają w „zapytaniach wyszukiwania”, gdy szukają czegoś w wyszukiwarkach, takich jak Google. Pomagają wyszukiwarkom zrozumieć Twoje treści. Możesz znaleźć słowa kluczowe w treści stron internetowych, tytułach adresów URL, nagłówkach, akapitach i w meta tagach.

Tak więc całkowite ich pominięcie byłoby bardzo niebezpieczne dla wszelkich działań SEO.

Słowa kluczowe są również bardzo ważne dla każdej płatnej kampanii, takiej jak PPC lub CPC.

Słowa kluczowe mogą pomóc w zrozumieniu intencji użytkownika

Jak już wspomnieliśmy, Google niedawno zaktualizował swoje algorytmy wyszukiwania. Zamiast po prostu patrzeć na słowa kluczowe, algorytm może obecnie analizować intencje.

Każda osoba ma swój własny sposób wyszukiwania informacji i zadaje inne pytania. Dlatego Google używa bardzo wyrafinowanych technologii rozszerzania zapytań, które pozwalają lepiej zrozumieć intencję.

Na przykład, jeśli użytkownik wyszukuje hasło „content marketing”, Google nie tylko pokaże odpowiedzi na pytanie, ale pokaże również inne opcje, które są znacznie szersze. Google będzie również szukał trendów i świeżości wyszukiwania.

Słowa kluczowe 2022

Pomoże to nawigować użytkownika w celu znalezienia właściwej odpowiedzi.

Słowa kluczowe mogą generować ruch

Pierwsza pozycja w Google uzyskuje około 29% wszystkich kliknięć organicznych.

Tak więc, bez względu na to, z jakiej perspektywy spojrzysz na słowa kluczowe, nadal są one bardzo ważne i mogą generować ruch. Jeśli strategia SEO zostanie wykonana prawidłowo, umieszczenie pojedynczego słowa kluczowego na stronie 1 może przyciągnąć do witryny setki lub tysiące użytkowników.

Większy ruch może zwiększyć sprzedaż i zaoszczędzić pieniądze, które w przeciwnym razie zostałyby zainwestowane w płatne działania marketingowe.

Jak znaleźć właściwe słowa kluczowe?

Aby uzyskać pomysły na słowa kluczowe dla swojej strategii SEO, zalecamy skorzystanie z narzędzia takiego jak Ubersuggest.

Narzędzie pozwala po prostu wstawić dowolne słowo kluczowe w prawie każdym kraju na świecie. Otrzymasz odpowiedzi niemal natychmiast i zobaczysz, jakie słowo kluczowe jest dla Ciebie najlepsze.

Możesz także sprawdzić, ile kliknięć dane słowo kluczowe uzyskuje w ciągu miesiąca lub kto je klika. Wreszcie możesz uzyskać setki pomysłów na treść, które zawierają Twoje słowo kluczowe lub frazę kluczową.

Oto przykład z Ubersuggest z frazą kluczową „pozycjonowanie stron”.

Słowa kluczowe SEO 2022

Niemniej jednak, zanim zaczniesz korzystać z jakiegokolwiek narzędzia do badania słów kluczowych, powinieneś się zastanowić. Zadaj sobie pytania typu „o czym jest moja firma” lub „jaki problem to rozwiązuje”?

Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc w znalezieniu najtrafniejszych słów kluczowych.

Kiedy słowa kluczowe mogą zrujnować SEO?

Mimo że żyjemy w 2021 r. (prawie 2022 r.), nadal widzimy specjalistów SEO przeprowadzających badania słów kluczowych w „stary” sposób, ponieważ koncentrują się głównie na gęstości słów kluczowych.

Wstawiają słowa kluczowe i frazy na stronach internetowych oraz w treści i mają nadzieję, że uzyskają wyższą pozycję w rankingu. Jak już wiesz, to już nie wystarczy.

Dlatego jeśli nie chcesz wpaść w tę pułapkę, zapomnij o zagęszczeniu i twórz treści, które są bardzo trafne i dają użytkownikom prawidłowe odpowiedzi.

Podsumowując.

Słowa kluczowe to jedna z najważniejszych części strategii SEO. Jeśli są używane we właściwy sposób, mogą przynieść duży ruch na Twojej stronie lub zwiększyć sprzedaż w Twoim e-commerce. Oto przykład tego, jak zwiększyliśmy ruch organiczny na słowackim sklepie internetowym o ponad 130%.

Słowa kluczowe są również jednym z głównych czynników w algorytmach wyszukiwania Google, więc niedocenienie ich znaczenia może mieć bardzo negatywny wpływ na Twoje SEO.

Pamiętaj o jednej rzeczy. Słowa kluczowe nie są na stałe i Twoja strategia musi być odpowiednio dostosowana. Dlatego powinieneś stale monitorować rankingi i szukać możliwości, które pomogą Ci uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Porozmawiajmy

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.