Czym jest narzędzie SEO Ubersuggest?

Czym jest narzędzie SEO Ubbersuggest?

Ubbersuggest to narzędzie SEO, które pozwala analizować domeny, słowa kluczowe, backlinki i uzyskiwać pomysły na treści.

Narzędzie zostało początkowo opracowane do sciągania i analizowania danych z Google Suggest. Dopiero po przejęciu narzędzia przez SEO guru Neila Patela zmieniło się ono w nowoczesne i solidne narzędzie SEO, jakie znamy dzisiaj.

Narzędzie oferuje BEZPŁATNY plan z 3 podstawowymi wyszukiwaniami dziennie oraz płatny plan z bardziej zaawansowanymi funkcjami. Ubersuggest to świetne narzędzie, jeśli dopiero zaczynasz pracę z SEO.

Jakie są kluczowe funkcje Ubersuggest?

Przegląd domen.

Pierwszą główną cechą Ubersuggest jest przegląd domen. Pozwala sprawdzić, co robi Twoja konkurencja, na jakie słowa kluczowe pozycjonuje i skąd czerpie backlinki.

Możesz zebrać dane i wbudować je w swoją strategię SEO lub content marketing.

W przeglądzie domeny będziesz mógł zobaczyć takie dane jak organiczne słowa kluczowe, miesięczny ruch organiczny, autorytet domeny i liczbę linków zwrotnych wybranej domeny.

– Organic keywords: liczba słów kluczowych, dla których ta domena zajmuje pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania

– Organic monthly traffic: jest to całkowity szacowany ruch uzyskiwany przez tę domenę z bezpłatnych słów kluczowych

– Domain authority: czynnik rankingowy wyszukiwarki Moz i może być używany podczas porównywania stron internetowych

– Backlinks: liczba hiperłączy z innych domen do tej konkretnej witryny

Ubersuggest - traffic overview

W rankingu słów kluczowych SEO zobaczysz liczbę organicznych słów kluczowych tej domeny w rankingu w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ubersuggest - SEO keywords ranking

Słowa kluczowe SEO pozwalają zobaczyć wszystkie słowa kluczowe dla tej domeny. Zobaczysz również:

Volume: liczba wyszukiwań tego słowa kluczowego w ciągu jednego miesiąca

Position: pozycja adresu URL w rankingu w wyszukiwarce Google

Est. visits: szacowany ruch organiczny uzyskany na tej stronie z bezpłatnych wyników wyszukiwania tego konkretnego hasła

Ubersuggest - SEO keywords

Najlepsze strony SEO.

Kolejną świetną funkcją Ubersuggest jest przegląd najlepszych stron SEO. W tym raporcie zobaczysz najskuteczniejsze strony, które wysyłają do domeny najwięcej organicznych użytkowników.

Ubersuggest - Top pages by traffic

Możesz wyeksportować dane do pliku CSV lub skopiować do schowka i zapisać na później w dowolnym dokumencie. A dzięki opcji filtrowania możesz dalej filtrować strony, które chcesz zobaczyć. Wreszcie, w tym raporcie zobaczysz również strony o najlepszych wynikach na Facebooku i Pintereście.

Ubersuggest filter

Na podstawie tych danych możesz tworzyć treści, które rezonują z Twoimi odbiorcami i przyciągają ruch organiczny do Twojej witryny.

Propozycje słów kluczowych.

Ta funkcja jest istotna, jeśli chcesz uzyskać więcej pomysłów na słowa kluczowe dla swojej strategii SEO. Po wprowadzeniu dowolnego słowa kluczowego i wybraniu kraju oraz języka niemal natychmiast otrzymasz nowe propozycje słów kluczowych. Będziesz mógł wbudować te słowa kluczowe w swoje tytuły, nagłówki, podtytuły lub płatne reklamy.

A jakie dane zobaczysz?

Keywords: lista wszystkich krótkich i długich słów kluczowych

Volume: liczba wyszukiwań danego słowa kluczowego w ciągu miesiąca

CPC: średni koszt kliknięcia, jeśli chcesz płacić za to, aby dane słowo kluczowe było widoczne w Google Ads. Im wyższa wartość, tym drozsza jest reklama.

Paid difficulty: szacowana konkurencja w płatnym wyszukiwaniu. Im wyższa wartość, tym więcej konkurencji.

SEO difficulty: szacowana konkurencja w wynikach wyszukiwania organicznego. Im wyższa wartość, tym wiecej jest konkurencji w danym slowie kluczowym.

Ubersuggest - Keyword ideas

Pomysły dotyczące treści.

Ubersuggest zawiera jeden z najlepszych pomysłów na treści. Po wpisaniu wybranego słowa kluczowego zobaczysz, jaka treść jest najbardziej popularna, przynosi najwięcej ruchu organicznego i ma największą popularność na Facebooku lub Pintereście.

Zobaczysz również, ile innych słów kluczowych jest połączonych z tą treścią lub ile linków zwrotnych jest połączonych z tą domeną.

Ponownie możesz zapisać wszystkie pomysły do pliku CSV, skopiować do schowka i wkleić do dokumentu lub wyfiltrować je na podstawie swoich zainteresowań.

Ubersuggest - content ideas

Dane z backlinków.

Ta funkcja jest dla każdego, kto chciałby zbudować potężną i skuteczną strategię linków zwrotnych.

Mimo że linki zwrotne tracą swoją moc, nadal są jednym z najbardziej krytycznych czynników rankingowych w algorytmie Google.

Dzięki danym z Ubersuggest o linkach zwrotnych możesz zobaczyć dokładną treść, do której ludzie tworza backlinki, oraz liczbe domen, które się do nich odnoszą. Po przeanalizowaniu linków zwrotnych możesz poprosić domeny polecające o link do Ciebie.

W raporcie linków zwrotnych zobaczysz następujące dane.

Domain authority (urząd domeny): domain authority to wynik rankingu wyszukiwarek stworzony przez Moz, który przewiduje, jak prawdopodobne jest, że witryna znajdzie się na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Ocena autorytetu domeny od 0-100 i im wyższa, tym lepiej. Autorytet domeny jest obliczany na podstawie oceny wielu czynników, w tym domeny głównej i łącznej liczby linków w pojedynczym wyniku DA. Ten wynik można następnie wykorzystać podczas porównywania stron internetowych.

Backlinks: liczba hiperłączy przychodzących z innych witryn do tej domeny.

Referring domains: liczba unikalnych domen linkujących do tej witryny.

Organic monthly traffic: całkowity szacowany ruch uzyskiwany przez tę witrynę po uwzględnieniu bezpłatnych słów kluczowych.

Ubersuggest - backlinks

Na poniższym wykresie możesz zobaczyć wszystkie nowe i utracone linki zwrotne w ciągu ostatnich 30 dni.

Ubersuggest - new vs lost backlinks

Wspomnieliśmy już o wyniku Domain Authority w danych dotyczących backlinkow Ubersuggest. Narzędzie daje również przegląd liczby domen odsyłających w różnych zakresach uprawnień do domeny.

Ubersuggest - referring domains
Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Porozmawiajmy

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.