10 powodów, dla których Twoja firma potrzebuje strony internetowej.

10 powodów, dla których Twoja firma potrzebuje strony internetowej.

W świecie niekończących się treści i informacji internet stał się ważnym kanałem dla biznesu. Strona internetowa to sklep internetowy firmy. To tutaj klienci mogą znaleźć informacje o produktach lub usługach oferowanych przez Twoją firmę. Strony internetowe są również świetnym sposobem budowania wiarygodności w erze cyfrowej. Twoja firma jest zagrożona utratą klientów, jeśli nie masz strony internetowej. W tym poście na blogu będziemy badać, w jaki sposób Twoja firma może czerpać korzyści z posiadania strony internetowej.

Na koniec, zanim zagłębimy się w szczegóły, musimy wspomnieć o jeszcze jednym ważnym czynniku. W dzisiejszych czasach nie wystarczy posiadać podstawową stronę internetową. Dzisiejsze strony internetowe muszą być tworzone z myślą o użytkownikach końcowych, muszą być szybkie, responsywne i przyjazne dla urządzeń mobilnych.

W 2021 r. liczba unikalnych użytkowników internetu mobilnego wyniosła 4,32 miliarda, co oznacza, że ponad 90 procent światowej populacji internetu korzysta z urządzenia mobilnego do łączenia się z internetem.

Źródło

Żyjemy w erze cyfrowej

Jeśli Twoja firma nie jest online, jesteś w niekorzystnej sytuacji. Żyjemy w erze cyfrowej, w której wszystko jest połączone z internetem. Konsumentom łatwiej jest znaleźć informacje o Twojej firmie i innych firmach, jeśli mają dostęp do Internetu.

W dzisiejszym świecie konsumenci zwracają się do Internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na temat produktów i usług, których zakup rozważają. Robią swoje badania online przed podjęciem decyzji o zakupie. Firma posiadająca stronę internetową ma przewagę, ponieważ jej docelowi odbiorcy będą mogli szybko znaleźć informacje o tym, co oferują. Im szybciej i łatwiej ludzie znajdą informacje o Twojej firmie, tym większe masz szanse na przekształcenie ich w klientów.

28% małych firm nie ma strony internetowej.

Źródło

Znaczenie strony internetowej

Strona internetowa to podstawa obecności firmy w Internecie. Oferuje ludziom informacje o Twojej firmie i jej produktach lub usługach. Zapewnia również klientowi łatwy sposób skontaktowania się z Twoją firmą, czy to za pośrednictwem formularza na stronie internetowej, czy za pośrednictwem adresu e-mail.

Zapewnia wiarygodność

Klienci chcą wiedzieć, że inwestują swoje pieniądze w firmę godną zaufania. Jednym ze sposobów na ustalenie wiarygodności jest posiadanie strony internetowej. Bez niej klienci mogą założyć, że Twoja firma nie ma legitymacji i może być oszukańcza. Stworzenie strony internetowej może pomóc klientom poczuć się pewniej w tym, co sprzedajesz.

Możesz śledzić dane

Dla firm ważne jest, aby śledzić dane od odwiedzających, aby zobaczyć, co muszą poprawić, a także co robią dobrze. Dzięki tej wiedzy firmy mogą podejmować praktyczne kroki w celu poprawy obsługi klienta, takie jak usuwanie usterek technicznych lub dodawanie nowych treści do swojej witryny. Doprowadzi to do zwiększenia przychodów i większej liczby zadowolonych klientów, którzy czują się wysłuchani i zrozumiani.

Publikowanie aktualizacji w kanałach mediów społecznościowych nie jest dokładne

Serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, nie oferują dokładnych analiz, więc firmom trudno jest przeanalizować, jak skutecznie pozyskują leady. Narzędzia takie jak Google Analytics dostarczają danych o tym, skąd czerpiesz ruch i ile osób trafia do Twojej witryny po kliknięciu reklamy, za którą zapłaciłeś w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. Ta cenna wiedza pozwala firmom na bardziej efektywną alokację zasobów i zwiększenie ogólnej wydajności.

Google Analytics

Strony internetowe i SEO

Jedną z najważniejszych zalet posiadania strony internetowej jest to, że może ona pomóc Twojej firmie osiągnąć wyższą pozycję dzięki optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Wyszukiwarki szukają słów kluczowych, aby określić, które witryny są odpowiednie. Jeśli Twoja firma ma witrynę internetową i umieścisz słowa kluczowe w treści lub tytule, prawdopodobnie pojawi się, gdy ktoś wyszukuje te słowa.

Strony internetowe SEO
Narzędzie SEO Ubersuggest

Strony internetowe i media społecznościowe idą w parze

Należy pamiętać, że strony internetowe i media społecznościowe idą w parze. W świecie, w którym ludzie są stale podłączani do swoich smartfonów, możesz korzystać z witryny, aby przyciągać odwiedzających do Twoich stron w mediach społecznościowych. Możesz także przesyłać filmy i obrazy do swojej witryny, które przekierowują użytkowników do Twojego konta w mediach społecznościowych.

Sposób, w jaki treści są publikowane w Internecie, zmienił się drastycznie w ciągu ostatnich kilku lat. Ponieważ treści są publikowane tak szybko, musisz być dostępny na jak największej liczbie platform. Witryna internetowa zapewnia miejsce na informacje o Twojej firmie, dzięki czemu jest łatwo dostępna dla klientów, którzy szukają Cię online.

Obecność w sieci jest niezbędna, gdy próbujesz konkurować z dużymi firmami. Klienci chcą znaleźć unikalne produkty i usługi, co oznacza, że będą szukać w Internecie przed podjęciem decyzji o zakupie. Jeśli nie masz witryny, potencjalni klienci nie będą wiedzieć, jak i gdzie powinni się kontaktować lub kupować w Twojej firmie.

Strony internetowe i content marketing

Content marketing może być świetnym sposobem na promocję Twojej firmy. Strony internetowe to idealna platforma do publikowania wartościowych i pouczających treści związanych z Twoimi produktami lub usługami. Możesz pisać posty na blogu, tworzyć filmy, a nawet publikować e-booki w swojej witrynie. Ten rodzaj treści generuje zainteresowanie Twoją firmą i zapewnia Ci kolejne medium dotarcia do klientów. Nie musisz wydawać pieniędzy na reklamę ani płacić blogerowi za tworzenie treści, które chciałbyś, aby napisali o Twojej firmie.

Strony internetowe do obsługi klienta

Jeśli klient ma pytanie lub wątpliwości, nie może po prostu wejść do Twojego biura. Strony internetowe pozwalają klientom w dowolnym momencie znaleźć informacje o Twoich produktach i usługach. Dają również klientom możliwość skontaktowania się z Tobą w sprawie pytań i wątpliwości za pośrednictwem poczty e-mail, czatu lub czatu na żywo. Jeśli ktoś rozważa zakup, może odwiedzić witrynę firmy przed podjęciem decyzji, czy dokonać zakupu. Witryny internetowe są szczególnie ważne dla firm, które polegają na sprzedaży internetowej, ponieważ zapewniają obsługę klienta za pośrednictwem witryny.

Wniosek

Strony internetowe są niezbędne w każdej firmie, zarówno dużej, jak i małej. Twoja firma potrzebuje strony internetowej, aby zaistnieć w Internecie, promować swoją markę i komunikować się z klientami.

Aby to zrobić, ważne jest, aby mieć stronę internetową, która jest dostosowana do potrzeb i celów Twojej firmy.

Twoja firma musi również mieć witrynę zaprojektowaną z myślą o jak najlepszym doświadczeniu użytkownika. Strony internetowe to cenna inwestycja. Powinny być projektowane z myślą o użytkownikach i zawsze być w czołówce najnowszych trendów.

Chcesz zbudować swoją nową stronę internetową, ale nie wiesz jak? Wyślij nam wiadomość, a skontaktujemy się z Tobą jeszcze dzisiaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Porozmawiajmy

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.