20 najlepszych szablonów dla WordPressa.

WordPress szablony

Budowanie strony internetowej WordPress może być łatwe i przyjemne. Jest kilka podstawowych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o WordPressie i ogólnie o budowaniu stron internetowych, ale dobrą wiadomością jest to, że nie musisz umieć kodować.

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest użycie gotowego szablonu WordPress. To rozwiązanie pozwala szybko zbudować witrynę i niemal natychmiast uzyskać pożądany wygląd. Ponadto użycie gotowego szablonu obniży koszty, ponieważ to rozwiązanie jest znacznie tańsze niż programista WWW.

Zanim pokażemy, najlepsze szablony WordPress porozmawiajmy o podstawach.

Czym jest WordPress?

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (czyli CMS) na świecie. Obsługuje ponad 40% wszystkich stron internetowych i jest używany przez małe firmy, freelancerów, ale także agencje i przedsiębiorstwa. Ma wiele funkcji, jest przyjazny dla SEO i możesz go ulepszyć za pomocą ponad 55 000 wtyczek.

A co powinieneś zrobić, gdy chcesz mieć witrynę WordPress?

Wymyśl nazwę domeny.

Twoja nowa strona internetowa musi się jakoś nazywać. Powinieneś zbudować stronę internetową, która ma unikalną nazwę domeny. Oczywiście nie jest to konieczne, ale jest to preferowane rozwiązanie. Strony internetowe, które mają unikatową nazwę, po prostu wyglądają bardziej profesjonalnie dla odwiedzających.

Możesz uzyskać bezpłatną nazwę domeny na WordPress (z nazwą WordPress) lub kupić własną domenę za pośrednictwem dostawcy domeny. Jeśli nie jesteś pewien, jaką nazwę wybrać, to niesamowite narzędzie https://namelix.com może pomóc Ci znaleźć właściwą.

Wykup hosting.

Twoja nowa domena musi mieć hosting. Jest to miejsce w sieci, które wykupujesz, aby twoja strona mogła być wyświetlana 24/dobę. Dobry, superszybki hosting na odpowiednich serwerach umożliwi użytkownikom sprawny dostęp do twojej strony. Bezpłatny certyfikat SSL jest również świetnym bonusem.

Jest to określony standard szyfrowania danych w Internecie. Dzięki temu dane użytkowników są w pełni chronione. Jest to bardzo ważne, jeśli planujesz zbudować witrynę, która szybko się ładuje i gwarantuje bezpieczeństwo odwiedzającym lub klientom e-commerce.

20 najlepszych szablonów dla WordPressa.

A teraz porozmawiajmy o najlepszych szablonach WordPress dla Twojej witryny.

1. Astra.

Jeśli chcesz mieć witrynę, która jest lekka i szybka, powinieneś sprawdzić Astrę. Cały motyw ma mniej niż 50 kb i ładuje się w mniej niż 0,5 sekundy.

Podstawowy motyw Astry zawiera wiele szablonów startowych dla najpopularniejszych wizualnych kreatorów stron internetowych, w tym Elementor, Beaver Builder, Brizy i Guttenberg.

Oprócz szablonów ma również wiele wbudowanych funkcji, a liczba ta wzrasta po uaktualnieniu do Astry PRO.

Wreszcie, Astra jest zoptymalizowana nie tylko pod kątem szybkości, ale także SEO.

2. Divi.

Divi jest oceniany jako najpopularniejszy na świecie motyw WordPress.

Jest to narzędzie do tworzenia stron internetowych typu „przeciągnij i upuść” i nie wymaga znajomości kodowania. Divi jest ogólnie najpotężniejszym narzędziem do projektowania WordPress. Pozwala dostosować każdy element na Twojej stronie.

Divi zawiera ponad 110 gotowych szablonów stron internetowych i ponad 880 gotowych układów.

Jeśli nie jesteś pewien, czy Divi jest właśnie dla Ciebie, powinieneś sprawdzić ich DEMO na żywo.

3. OceanWP.

OceanWP to jeden z najpopularniejszych kreatorów stron internetowych, z którego korzystają freelancerzy, agencje, sklepy e-commerce lub projektanci stron internetowych na całym świecie.

Jest bardzo przyjazny dla użytkownika, w pełni responsywny i w pełni konfigurowalny.

OceanWP umożliwia niemal natychmiastowe zbudowanie witryny. Wystarczy zaimportować układ demonstracyjny jednym kliknięciem i gotowe.

Możesz także wybierać spośród ponad 200 gotowych, pełnych stron internetowych, które są gotowe do użycia Elementor. Ale nie martw się, OceanWP współpracuje również z najpopularniejszymi kreatorami wizualnymi WordPress.

Idealnie nadaje się również do tworzenia sklepu e-commerce z WooCommerce i można go wzbogacić o 20 rozszerzeń premium.

4. Create.

Kolejny świetny motyw na naszej liście nazywa się Create od ThemeTrust. Motyw jest potężny, bardzo elastyczny i jest zbudowany na narzędziu do tworzenia stron typu open source firmy SiteOrigin.

Motyw zawiera 11 przykładowych stron głównych i wiele funkcji.

Jest responsywny i gotowy na wyświetlacz Retina, zawiera tła paralaksy, wiele nagłówków, czcionki Google, ponad 1400 ikon i wiele innych. Jak zwykle, motyw i strony demonstracyjne można zaimportować jednym kliknięciem.

Ponadto motyw ma w pakiecie wtyczkę Slider Revolution (70 zł), dzięki czemu będziesz mógł tworzyć oszałamiające i wciągające pokazy slajdów.

5. Elegant.

Jeśli chcesz zbudować stronę internetową bez szalonych, fantazyjnych animacjami i efektów graficznych, motyw Elegant jest dla Ciebie idealny.

Tutaj użytkownik skupi się bardziej na treści, a nie na wizualnych aspektach witryny.

Elegant jest responsywny i gotowy na wyświetlacz Retina a do tego świetnie wygląda na wszystkich urządzeniach. Wykorzystuje wizualny kreator typu ‘przeciągnij i upuść’, który pozwala dostosowywać witrynę w bardzo łatwy i intuicyjny sposób.

Jest zoptymalizowany pod kątem SEO, współpracuje z najnowszą wersją WordPress i jest kompatybilny z WPML. W ten sposób możesz stworzyć prostą wielojęzyczną stronę internetową.

6. Struct

Struct jest tworzony głównie z myślą o serwisach biznesowych. Zawiera wiele funkcji biznesowych, takich jak zarządzanie portfelem, usługą lub zespołem. Posiada elastyczne opcje typograficzne i można go zintegrować z WooCommerce.

Aby stworzyć oszałamiającą witrynę biznesową, możesz użyć swojego ulubionego kreatora wizualnego, takiego jak Beaver Builder, Elementor lub Divi.

7. Inspiro

Inspiro to motyw WordPress stworzony przez wpzoom. Jest przeznaczony głównie dla twórców zdjęć i wideo, ale można go również używać do bardziej uniwersalnej witryny internetowej.

Zawiera 9 gotowych i w pełni konfigurowalnych wersji demonstracyjnych witryn internetowych, które można zaimportować jednym kliknięciem.

Inspiro jest w pełni zintegrowany z Elementorem i umożliwia osadzanie filmów z YouTube, Vimeo lub filmów z własnego hostingu. Świetnie nadaje się do prezentowania swojej pracy za pomocą portfolio, obrazów i filmów.

8. Authority PRO

Jeśli należysz do blogerów, przedsiębiorców, freelancerów i chcesz zbudować spersonalizowaną stronę internetową, Authority PRO to bardzo dobre rozwiązanie.

Ten motyw WordPress jest pełen wspaniałych funkcji i pozwala idealnie zaprezentować swoją wiedzę i doświadczenie. Authority PRO działa na Genesis PRO i pozwala na lepsze i szybsze budowanie witryny.

Jest wstępnie zaprojektowany dla WooCommerce, dzięki czemu możesz łatwo ulepszyć swoją witrynę za pomocą sklepu internetowego.

9. Hestia

Hestia to popularny motyw WordPress dla małych firm, czasopism internetowych i blogerów. Jest to jednostronicowy motyw o wysokiej wydajności i świetnym doświadczeniu użytkownika.

Ten motyw jest łatwy w konfiguracji i współpracuje z najpopularniejszymi kreatorami wizualnymi, takimi jak Elementor, Brizy, Beaver Builder, Visual Composer lub SiteOrigin.

Hestia jest zoptymalizowana pod kątem szybkości i SEO i gwarantuje szybko ładującą się stronę, która jest gotowa na Google.

Jeśli chcesz zbudować sklep internetowy, możesz skorzystać z pełnej integracji WooCommerce.

10. Neve

W dzisiejszych czasach strony internetowe muszą być nie tylko responsywne, lekkie i szybkie, ale także przyjazne dla urządzeń mobilnych.

I tutaj wkracza Neve. Ich podejście zorientowane na urządzenia mobilne i kompatybilność z AMP sprawiają, że tworzenie stron internetowych jest dostępne dla wszystkich.

Neve jest superszybki; ładuje się w mniej niż 1 sekundę i waży tylko 28 KB. Ta kombinacja pozwala zbudować naprawdę szybko ładującą się witrynę WordPress.

Możesz stworzyć profesjonalnie wyglądające strony internetowe w kilka minut i edytować stopkę i nagłówek tak, jak chcesz.

Kolejną świetną cechą Neve jest globalna paleta kolorów, która umożliwia zmianę kolorów i natychmiastowe zastosowanie ich w całej witrynie.

Neve zawiera ponad 100 gotowych szablonów stron internetowych.

11. Feltmag

Feltmag to motyw WordPress przeznaczony do tworzenia magazynu internetowego. Jest wyposażony w proste narzędzie do dostosowywania, które pozwala łatwo dostosować stronę główną za pomocą kilku gotowych widżetów.

Jeśli chcesz zmienić swoją witrynę w maszynkę do robienia pieniędzy, możesz to zrobić, dodając sklep internetowy z integracją WooCommerce lub umieszczając reklamy za pomocą dedykowanych widżetów reklamowych.

Feltmag świetnie współpracuje z edytorem Gutenberg, jest gotowy do tłumaczenia, zoptymalizowany pod kątem SEO, responsywny na urządzenia mobilne i szybko się ładuje.

12. Parallax

Parallax to bardzo nowoczesny i stylowy motyw WordPress, który łączy dwa trendy w projektowaniu stron internetowych – przewijanie paralaksy i przewijanie pojedynczej strony.

Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz zaprezentować swoją pracę i usługi na jednej stronie. Twoi goście będą pod wrażeniem unikalnych efektów przewijania i elementów fly-in.

Motyw zawiera ponad 60 wstępnie zaprojektowanych układów i 11 stylów nagłówka/strony, jest responsywny i gotowy na siatkówkę. Umożliwia tworzenie postów zespołowych z członkami zespołu.

13. Indigo

Indigo to energiczny i dynamiczny motyw, a jego nowoczesne, a czasem futurystyczne elementy wydobędą Twoją kreatywność.

Strony internetowe budowane przez Indigo są tworzone przez moduły. Są zbudowane z łatwych w obsłudze, małych fragmentów kodów, które pozwolą Ci stworzyć skomplikowane strony internetowe w zaledwie kilka minut.

Indigo to uniwersalny motyw WordPress, który zawiera 16 gotowych wersji demonstracyjnych stron internetowych. Typy modułów obejmują sekcje autorskie, blog, magazyn, portfolio, zdjęcia, referencje, tabele cen i wiele innych. Razem otrzymujesz 30 modułów.

14. Ultra

Ultra to kolejny uniwersalny motyw WordPress na naszej liście. Zawiera ponad 25 gotowych witryn demonstracyjnych, 12 darmowych dodatków do kreatorów i ponad 60 wstępnie zaprojektowanych układów stron.

Zapewnia pełną kontrolę nad sekcjami nagłówka i stopki w całej witrynie.

Dzięki Ultra możesz użyć 6 opcji tła nagłówka i 5 układów pojedynczych postów, aby uzyskać pożądany wygląd. Jest w pełni konfigurowalny i pozwala na szybką zmianę czcionek i kolorów w Twojej witrynie.

Jednym z najfajniejszych elementów są jednak animowane kolorowe tła, które można umieścić w dowolnym miejscu.

Ultra jest gotowy na WooCommerce.

15. Jevelin

Jevelin należy do najpopularniejszych motywów WordPress. Ma instalację jednym kliknięciem i używa narzędzia do przeciągania i upuszczania. Z Jevelin otrzymasz ponad 40 wielozadaniowych wersji demonstracyjnych i ponad 100 gotowych elementów.

Motyw umożliwia stronę z rożnymi wersjami językowymi oraz jest dostosowany do wyświetlaczy typu Retina. To bardzo przyjazny dla użytkownika i zoptymalizowany pod kątem SEO motyw.

Strony są zbudowane za pomocą WP Bakery Builder co pozwala łatwo tworzyć świetnie wyglądające strony internetowe.

Jevelin jest świetny dla każdego i ma nieograniczone możliwości. Możesz tworzyć piękne portfolio, projekty blogów i dostosowywać każdy element swojej witryny.

16. TheGem

Jeśli planujesz zbudować rozbudowaną witrynę typu one page, TheGem jest zdecydowanie motywem, który powinieneś wypróbować.

Ma bardzo kreatywny i wielokrotnie nagradzany projekt, wykorzystuje inteligentne narzędzia, ma wysoką wydajność i jest zoptymalizowany pod kątem SEO.

TheGem jest gotowy na Elementor i WP Bakery Builder i zawiera ponad 400 wersji demonstracyjnych i ponad 60 elementów treści.

Motyw jest przyjazny dla urządzeń mobilnych i dobrze wygląda na wszystkich typach ekranów.

17. Uncode

Uncode należy do najpopularniejszych na świecie motywów WordPress. Nadaje się do witryn kreatywnych i WooCommerce. Pozwala nawet tworzyć oszałamiające pojedyncze produkty lub koszyk/kasę w sklepie e-commerce.

Motyw zawiera ponad 70 wersji demonstracyjnych i bibliotekę ponad 410 układów szkieletowych.

Dzięki Uncode otrzymujesz motyw, który jest potężny, wysoce konfigurowalny i szybki. I dostaniesz to wszystko bez jednej linijki kodowania.

18. Sway

Tworzenie witryny WordPress nigdy nie było łatwiejsze, a dzięki Sway jest jeszcze lepsze.

Motyw jest wypełniony 60 gotowymi stronami internetowymi i ponad 300 gotowymi do użycia blokami. Jednym kliknięciem możesz zaimportować wszystko, w tym wszystkie wewnętrzne strony, posty, produkty, widżety lub suwaki.

Sway jest napompowany wtyczkami premium, takimi jak KeyDesign (230 zł), WP Bakery Builder (250 zł), Revolution Slider (340 zł) oraz darmowymi wtyczkami Redux Framework, Contact Form 7 i WooCommerce.

Oszczędza pieniądze i pomaga zbudować stronę internetową przy użyciu najlepszych narzędzi na rynku.

19. Sassico

Jeśli planujesz stworzyć stronę biznesową dla swojej agencji lub start-upu, Sassico jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Ma niesamowicie prosty układ, kreatywny projekt i wszystkie funkcje, których kiedykolwiek będziesz potrzebować.

Sassico zawiera 19 wersji demonstracyjnych stron głównych, 12 jednostronicowych wersji demonstracyjnych, 200 bloków interfejsu użytkownika i DARMOWE pliki PSD.

Wykorzystuje wizualny konstruktor przeciągnij i upuść, ma zaawansowane funkcje paralaksy, konstruktor nagłówków i stopek i jest gotowy do WooCommerce.

Z Sassico w mgnieniu oka stworzysz oszałamiającą stronę biznesową.

20. Blobie

Twórcy twierdzą, że Blobie jest przeznaczony dla kreatywnych. I nie mogliśmy się nie zgodzić.

Gdy odwiedzasz stronę Blobie, pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest suwak na stronie głównej. Jest to jeden z najbardziej kreatywnych suwaków.

Motyw jest zasilany przez panel administracyjny REDUX. Daje Ci swobodę w dostosowywaniu i zmienianiu wszystkich aspektów wyglądu na stronach globalnych lub indywidualnych.

Blobie jest dostarczany z WP Bakery Builder i Revolution Slider, oba warte ponad 360zł.

Zawiera ponad 80 niestandardowych krótkich kodów i modułów do tworzenia stron; jest zoptymalizowany pod kątem SEO i przyjazny dla urządzeń mobilnych.

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje wordpress lub witryna e-commerce? Sprawdź nasze kalkulatory:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Porozmawiajmy

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.