Urządzenia mobilne – Czy Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych?

Is Your website optimised for mobile?

Ruch mobilny wyprzedził ruch na komputerach stacjonarnych w 2016 roku, a w ciągu ostatnich lat różnica ta tylko się pogłębiała. Urządzenia mobilne są używane do przeglądania internetu przez coraz większą liczbę konsumentów dlatego ważniejsze niż kiedykolwiek jest zapewnienie, że masz stronę internetową zoptymalizowaną pod tym kątem tak dobrze, jak to tylko możliwe. To pozwoli Ci nadążyć za konkurencją i zdobywać nowych klientów. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja strona została zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych czytaj dalej, a dowiesz się o tym co musisz wiedzieć o optymalizacji mobilnej Twojej strony.

Czy Twoja strona posiada SEO pod kątem urządzeń mobilnych?


Czy wiesz, czy Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych? Obecnie ponad 50% ruchu na stronach internetowych pochodzi z urządzeń mobilnych, a liczba ta będzie rosła wraz z upływem czasu. Jeśli Twoja strona nie jest responsywna lub ma gorsze doświadczenia użytkownika (UX) (czyli nie da się jej łatwo przeglądać na małych ekranach), Twoja firma może znaleźć się w bardzo niekorzystnej sytuacji pod względem widoczności cyfrowej i ekspozycji marki. Co gorsza, może to spowodować naruszenie nowego algorytmu Google, który jest przyjazny dla urządzeń mobilnych, a to z kolei może negatywnie wpłynąć na wyniki wyszukiwania organicznego.


Na szczęście wdrożenie funkcji SEO mobile friendly na Twojej stronie jest proste, ale musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę! Oto kilka szybkich wskazówek: 

  • Czy Twoja strona w dużym stopniu korzysta z Flasha? 
  • Czy na monitorach z ekranem dotykowym jakieś przyciski lub linki znajdują się zbyt blisko siebie? 
  • Czy jakieś elementy są większe niż powinny być przy oglądaniu na mniejszym ekranie? 
  • Czy istnieje możliwość zawijania tekstu wewnątrz widżetów, aby użytkownicy mogli je przewijać w poziomie zamiast w pionie? 

To tylko kilka pytań, które powinieneś sobie zadać, aby sprawdzić, czy Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych – jeśli uzyskasz pozytywne odpowiedzi, są duże szanse, że konieczna jest poprawa. Weź pod uwagę tego typu czynniki przy tworzeniu rekomendacji dla klientów; Witryny, które nie są przyjazne dla urządzeń mobilnych, są coraz mniej używane, a wszyscy wiemy jak poważnie większość konsumentów traktuje swoje smartfony w dzisiejszych czasach.

Czy Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych?

Czy Twoja strona szybko ładuje się na urządzeniach mobilnych?


Co się dzieje, gdy prowadzisz samochód ze zużytymi oponami? Wymaga to więcej wysiłku i kosztuje więcej paliwa. To samo dotyczy Twojej strony internetowej: Jeśli jej ładowanie będzie trwało zbyt długo, użytkownicy ją opuszczą. Google niedawno ogłosiło, że strony, które nie ładują się szybko na urządzeniach mobilnych, będą musiały zmierzyć się z poważnymi karami rankingowymi. 

Więc co możesz z tym zrobić? Cóż, jeśli Twoja witryna korzysta z WordPressa, istnieją pewne bardzo proste kroki, które możesz podjąć już teraz, aby upewnić się, że wszystko ładuje się szybko, na smartfonie lub tablecie. Nie mówimy tu o niestandardowych aplikacjach, mówimy tylko o podstawowej funkcjonalności. 

Na przykład, nowoczesne smartfony automatycznie dostosowują ilość zużywanych danych w zależności od ich prędkości – aplikacja internetowa musi również! Wielu programistów polega na technologii zwanej Progressive Web Apps(PWA) i każdego dnia powstaje ich coraz więcej. Nawet jeśli nie masz natywnej aplikacji, Twoja firma może nadal wyglądać profesjonalnie dzięki zintegrowanym funkcjom, takim jak powiadomienia push (aby informować klientów), ikony ekranu głównego i favicony (aby klienci widzieli je bez konieczności wpisywania adresu w przeglądarce), świadomość lokalizacji (GPS smartfonów) itp. Wszystkie te funkcje pomagają zapewnić przyjemne doświadczenie dla odwiedzających, jednocześnie zapewniając wyszukiwarki pozycjonują twoją witrynę dobrze!

Dlaczego warto zadbać o stronę zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych?


Ważne jest, aby Twoja strona była zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, ponieważ ponad połowa wyszukiwań odbywa się za ich pomocą. Ze względu na te liczby, warto rozważyć stworzenie aplikacji mobilnej, aby móc dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców. Żyjemy w czasach, w których szybkość i wygoda mają największe znaczenie i jeśli Twoja strona nie jest łatwo dostępna z urządzeń mobilnych, ludzie znajdą gdzie indziej to, czego potrzebują! W agencji digitalnej The Digital Pug mocno wierzymy, że firmy powinny korzystać z postępu technologicznego i przygotowywać swoje strony internetowe i aplikacje dla większej liczby użytkowników online! 

Jeśli potrzebujesz pomocy, aby zacząć lub po prostu potrzebujesz porady, jak zoptymalizować swoją własną stronę, nie krępuj się i skontaktuj się z namiw każdej chwili! Chętnie się z Tobą skontaktujemy.

Jak ulepszyć stronę dla użytkowników mobilnych?

urządzenia mobilne


Obecnie urządzenia mobilne generują ponad 50% ruchu na stronach internetowych. Jeśli nie posiadasz strony zoptymalizowanej pod kątem urządzeń mobilnych, oznacza to, że połowa Twoich potencjalnych odwiedzających nie zobaczy jej w najlepszym świetle. Należy pamiętać, że nawet jeśli posiadasz stronę niezoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych i sprawisz, że będzie ona bardziej przyjazna dla urządzeń mobilnych, to nadal nie zostanie ona uznana za zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych. 

Prawda jest taka, że posiadanie jednej lub dwóch stron w Twojej witrynie nie jest już wystarczające – cała witryna musi być gotowa na doświadczenie dostosowane do małych ekranów. Na przykład, Google wymaga, aby wszystkie elementy (tekst, obrazy, linki) miały szerokość będącą wielokrotnością 320px. I jeśli nie planujesz używać obrazu tła dla swoich treści, zmiana rozmiaru tekstu będzie wymagała trochę pracy. Optymalizacja nowej lub istniejącej strony dla urządzeń mobilnych nie jest szybka i nie dzieje się z dnia na dzień, ale z tymi wskazówkami będzie coraz łatwiej. 

A jeśli to nie wystarczyło, aby Cię przekonać: 47% konsumentów jest mniej skłonnych do odwiedzania stron, które uważają za źle zaprojektowane, jednak 66% twierdzi, że zły design nie wpływa na to, jak często dokonują zakupów na tych stronach. Innymi słowy, świadomość podstawowych zasad UI/UX może pomóc zwiększyć lojalność klientów, zapewniając im jednocześnie lepsze wrażenia z użytkowania! Pamiętaj jednak, że poprawa doświadczenia użytkownika nie polega tylko na estetyce; każdy element ma na to wpływ.

Jakiego rodzaju ruchu mogę się spodziewać po zoptymalizowaniu strony pod kątem urządzeń mobilnych?


Internet jako całość zmienił się diametralnie z biegiem czasu. Nie jest już akceptowalne, aby Twoja firma nie posiadała strony zoptymalizowanej pod kątem urządzeń mobilnych. W dzisiejszych czasach większość z nas przegląda strony internetowe na swoich telefonach i tabletach – zwłaszcza, gdy jesteśmy poza domem. Przy tak dużej liczbie osób przeglądających strony za pomocą urządzeń mobilnych, nie jest zaskoczeniem, że wyniki wyszukiwania Google wykazują preferencje dla stron przyjaznych dla urządzeń mobilnych. 

Jeśli jednak podejmiesz kroki w celu optymalizacji swojej strony pod kątem ruchu mobilnego, możesz faktycznie zwiększyć ogólny ruch na stronie! Chociaż nie ma zbyt wielu informacji na temat tego, jak dużego ruchu można się spodziewać dzięki zoptymalizowaniu strony pod kątem urządzeń mobilnych, jedno z badań z 2012 roku wykazało średni wzrost ruchu w wyszukiwarkach organicznych o 25%. Jednakże, niektóre firmy odnotowały wzrost aż o 117%! Jeśli jesteś właścicielem witryny ecommerce lub chcesz odwiedzających, którzy konwertują (a zakładam, że każdy tego chce), posiadanie w pełni funkcjonalnej i zoptymalizowanej witryny dla każdego urządzenia używanego dzisiaj może oznaczać więcej przychodów.

Pozwól nam pomóc Ci uczynić Twoją stronę przyjazną dla urządzeń mobilnych: skontaktuj się z nami

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Porozmawiajmy

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.