Content Marketing – przewodnik dla początkujących.

Content Marketing - przewodnik dla początkujących.

Może być trudno wiedzieć, od czego zacząć, jeśli chodzi o content marketing. Masz wiele opcji i wiele pytań, np. jakie treści warto publikować? Jak często powinienem publikować? Jaki rodzaj treści działa najlepiej?

Dobrą wiadomością jest to, że przy odrobinie wskazówek możesz zacząć tworzyć treści, które przynoszą rezultaty.

W tym artykule poznasz podstawy content marketingu, w tym dlaczego jest to tak ważne, jak zacząć i czego potrzebujesz, aby odnieść sukces. 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, od czego zacząć, jak śledzić swój sukces i jak marketing treści może pomóc w rozwoju Twojej firmy.

Czym jest content marketing?

Content marketing lub marketing treści to proces tworzenia i publikowania odpowiednich i przydatnych treści, które są następnie rozpowszechniane w sieci. W porównaniu z tradycyjnymi metodami reklamowymi, takimi jak banery reklamowe i reklamy w płatnych wynikach wyszukiwania, treść ma większy wpływ na konkretnego członka odbiorców, jeśli ta osoba przegląda sieć na właściwym urządzeniu we właściwym czasie.

Zamiast po prostu mieć nadzieję, że ktoś zobaczy Twoje reklamy i odwiedzi Twoją witrynę, masz nadzieję, że osoba, która zobaczy Twoje treści, będzie również zainteresowana Twoim produktem lub usługą i podejmie działanie, które prowadzi do możliwości uzyskania przychodów.

Dlaczego content marketing jest ważny?

Jeśli jesteś nowy w marketingu treści, możesz się zastanawiać, dlaczego tak ważne jest poświęcanie czasu i wysiłku na tworzenie treści, jeśli nikt ich nie zobaczy. Odpowiedź jest taka, że ​​chociaż nie zawsze jest to prawdopodobne, możesz w końcu generować leady poprzez content marketing.

Warsztaty i konferencje to świetny sposób na tworzenie i udostępnianie treści, które są czytane i zapamiętywane. Kiedy spotykasz się z klientami, potencjalnymi klientami lub innymi interesariuszami, możesz zapytać ich, co myślą o Twojej firmie oraz Twoich produktach i usługach. Zadając właściwe pytania we właściwym czasie, możesz zebrać informacje, które pomogą Ci podejmować lepsze decyzje i tworzyć lepsze treści dla Twojej firmy.

Jak rozpocząć content marketing?

Zanim będziesz mógł tworzyć i publikować treści, musisz najpierw zdecydować, po co je tworzyć.

Kiedy zdecydujesz, kto jest twoją grupą docelową, będziesz miał jaśniejsze pojęcie o tym, o czym pisać. Możesz również dowiedzieć się, że niektóre tematy są bardziej odpowiednie dla odbiorców niż inne, co pomoże Ci wybrać, co chcesz omówić.

Gdy już wiesz, dla kogo piszesz, możesz zdecydować, jak do nich dotrzeć. Innymi słowy, jakich mediów treści i kanałów użyjesz do publikowania swoich treści?

Jak śledzić swój sukces dzięki content marketingowi

Jeśli chodzi o mierzenie sukcesu dowolnego programu marketingowego, od czegoś trzeba zacząć, prawda? Nie chcesz wskoczyć do content marketingu, nie wiedząc, jak może on pomóc Twojej firmie, ale nie chcesz też spędzać miesięcy na tworzeniu treści i nadziei na najlepsze.

Na szczęście istnieje wiele sposobów śledzenia sukcesu w marketingu treści. Oto kilka, od których możesz zacząć:

Ustal cele dla swoich treści.

Niezależnie od tego, czy chodzi o liczbę słów, które chcesz publikować miesięcznie, linki, które chcesz wygenerować, czy też współczynnik konwersji leadów, do którego chcesz dotrzeć, wyznacz cele dla swoich treści. Kiedy osiągniesz te cele, możesz świętować i czekać na kolejną rundę treści.

Korzystaj z oprogramowania do śledzenia treści.

Dostępnych jest wiele programów, które umożliwiają śledzenie treści i zapisywanie próbek artykułów do przyszłej analizy. Niektóre z tych programów są bezpłatne, a inne płatne, ale wszystkie umożliwiają śledzenie zawartości.

Jednym z najlepszych narzędzi do tworzenia treści jest Surferseo.com lub Frase.io. Oba są płatne, a ceny zaczynają się od 49 USD miesięcznie.

Jeśli to nie spełnia twoich budżetów, możesz analizować swoje treści bezpośrednio za pomocą wtyczki SEO, takiej jak Yoast lub Rank Math SEO.

Uzyskaj informację zwrotną od swojego zespołu.

Podczas tworzenia i publikowania treści zapytaj członków zespołu, czy podoba im się kierunek, w którym zmierzasz. Jeśli nie podoba im się to, co robisz, możesz zmienić kurs i uzyskać cenny wkład w ulepszanie treści.

Śledź swoje cele.

Możesz także śledzić swoje cele związane z marketingiem treści za pomocą aplikacji takiej jak Asana. Skonfiguruj swoją aplikację, aby informować Cię o osiągnięciu lub przekroczeniu celów i śledzić swoje postępy w czasie.

Wniosek

Dzięki odpowiedniej strategii i odpowiednim narzędziom marketing treści może pomóc w rozwoju Twojej firmy.

Jeśli potrzebujesz pomocy w marketingu treści, daj nam znać. Jesteśmy tutaj aby pomóc.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Porozmawiajmy

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.