Copywriting dla początkujących: jak napisać kopię, która konwertuje!

Copywriting dla początkujących

Nawet najbardziej doświadczony marketer może czasem mieć trudności ze znalezieniem odpowiednich słów kluczowych opisujących ich produkt lub usługę. Może to utrudnić znalezienie Twojej witryny i zainteresowani tym, co masz do zaoferowania. Jak zapewne wiesz, istnieją setki różnych słów kluczowych, których ludzie używają, aby znaleźć odpowiedzi na swoje pytania lub wyświetlić listę konkretnych produktów.

Oczywiście nie każde słowo kluczowe będzie przydatne w zachęcaniu użytkowników do znalezienia Twojej firmy w Internecie. W rzeczywistości wiele z nich będzie nieistotnych.

Jeśli nie masz pewności, jak wyszukiwać słowa kluczowe, ten artykuł może pomóc.

Dlatego ważne jest, aby marketerzy dobrze rozumieli, jak działają wyszukiwarki i jak słowa kluczowe pomagają znaleźć to, czego szukają ludzie.

Kiedy piszesz treść swojej witryny, musisz upewnić się, że słowa kluczowe, których używasz, są trafne i dają ludziom jasny obraz tego, co oferuje Twoja witryna.

W tym artykule omówimy podstawy badania słów kluczowych i tego, jak pisać treści, które są angażujące i przydatne dla docelowych odbiorców.

Co to jest copywriting?

Copywriting to proces pisania treści, które mają być wykorzystywane w reklamie, marketingu lub sprzedaży. Copywriting jest zwykle używany do tworzenia kopii sprzedażowych lub reklamowych na stronach internetowych, broszurach i innych materiałach marketingowych.

Dobry copywriter rozumie znaczenie słów i ich zdolność do wpływania na zachowania konsumentów. Potrafią tworzyć atrakcyjne komunikaty, które zachęcają do działania, niezależnie od tego, czy jest to zakup, kliknięcie, czy zapytanie. Copywriterzy muszą być w stanie komunikować się jasno i przekonująco, aby wpłynąć na ludzi do podjęcia pożądanego działania.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które copywriterzy muszą zrozumieć, są ich odbiorcy. Muszą być w stanie postawić się w sytuacji swoich czytelników i zastanowić się, jak ich czytelnicy mogą zareagować na różne słowa i wyrażenia.


co to jest copywriting?

Badanie słów kluczowych

Kiedy ludzie szukają czegoś konkretnego w Internecie, używają tak zwanego „badania słów kluczowych”, aby znaleźć Twoje treści. Badanie słów kluczowych to proces znajdowania odpowiednich słów i fraz, aby skłonić ludzi do znalezienia Twoich treści. W tym celu możesz skorzystać z bezpłatnych narzędzi, takich jak Ubersuggest, które pomogą Ci znaleźć najlepsze słowa kluczowe.

Jak zapewne już wiesz, istnieje wiele różnych sposobów znajdowania słów kluczowych dla Twoich treści. Najpopularniejszą metodą jest użycie narzędzia do analizy artykułów. Narzędzia te mogą być naprawdę pomocne, ponieważ indeksują Twoją witrynę i analizują zawartość Twoich stron, aby znaleźć najlepsze słowa kluczowe dla Twoich stron.

Narzędzia do badania treści:

Screaming Frog

SEO Review Tools

Market Muse

Ubersuggest SEO


Możesz także skorzystać z usług i oprogramowania do badania słów kluczowych. Stały się one bardzo popularne od czasu wdrożenia przez Google aktualizacji Panda, która utrudniła pozycjonowanie stron internetowych dla niektórych słów kluczowych.

Dobór słów i tematy, o których zdecydujesz się pisać, są kluczowe, ponieważ to właśnie one będą przyciągać ruch do Twojej witryny.

Jeśli Twoja witryna dotyczy produktów kosmetycznych, upewnij się, że wybierasz słowa kluczowe związane z produktami kosmetycznymi, takie jak „najlepszy krem ​​pod oczy”, „krem przeciwstarzeniowy” lub „kremy przeciwzmarszczkowe”. Ale chcesz też upewnić się, że nie wybierzesz „kremu pod oczy”, ponieważ jest to już samo słowo kluczowe.

Przy wyborze słów kluczowych należy pamiętać o kilku innych kwestiach. Najpierw upewnij się, że są wystarczająco szczegółowe, aby były przydatne. 

Jak pisać treści, które konwertują?

Jak możesz sobie wyobrazić, czasami znalezienie odpowiednich słów kluczowych dla Twoich treści może być trudne. Może to utrudnić ludziom znalezienie Twojej witryny i zaangażowanie się w Twoje treści.

Chociaż może to być trudne, nie musi tak być. W rzeczywistości ponad 70% firm stwierdziło, że badania słów kluczowych i treści oparte na słowach kluczowych doprowadziły do ​​35% wzrostu ruchu.

Aby pomóc Ci zwiększyć współczynnik konwersji, ważne jest, aby najpierw dobrze zrozumieć, jak działają wyszukiwarki i jak słowa kluczowe pomagają znaleźć to, czego szukają ludzie.

Jest to szczególnie ważne, jeśli dopiero zaczynasz jako marketer, ponieważ musisz wybrać słowa kluczowe, które są zarówno trafne, jak i pomocne dla odbiorców.

Utwórz serię sytuacji

Jak wspomnieliśmy powyżej, ludzie używają słów kluczowych, aby znaleźć to, czego szukają w Internecie. Dlatego ważne jest, aby wybierać słowa kluczowe, które są zarówno trafne, jak i przydatne dla odbiorców.

Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest użycie serii sytuacji. Za pomocą serii sytuacji tworzysz listę powiązanych słów kluczowych, które opisują typową sytuację.

Załóżmy na przykład, że tworzysz treści, które pomogą ludziom schudnąć. Możesz użyć tej listy słów kluczowych:

– Jak schudnąć

– Wskazówki dotyczące utraty wagi

– Co jeść na odchudzanie

– Ćwiczenia odchudzające

– Odchudzanie dzięki zdrowej diecie

Teraz ważne jest, aby pamiętać, że nie chcesz używać każdego słowa w tych zdaniach jako słów kluczowych. Przeważnie próbujesz wybrać słowa, które są związane z utratą wagi i których mogą szukać ludzie szukający utraty wagi.

Podaj streszczenia i wezwanie do działania

Chociaż Twoje słowa kluczowe pomogą ludziom znaleźć Twoje treści, mogą nie kliknąć od razu Twojego wpisu, jeśli nie są zainteresowani tym, o czym piszesz.

Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że Twoje treści są dobrze napisane i angażujące. Wielu marketerów popełnia błąd, pisząc treści, które są nudne i tak naprawdę nie mają wyraźnego wezwania do działania.

Tworzenie treści przyjaznych dla użytkownika to świetny sposób na uzyskanie większej liczby kliknięć. Możesz to również zrobić, umieszczając w swoich treściach wezwanie do działania, takie jak „kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak schudnąć”.

Pozwala to również na wyeksponowanie potrzeb odbiorców, zamiast kierować ich do celu, jednocześnie luźno wspominając o własnych produktach i usługach.

Wniosek

Badanie słów kluczowych i treść oparta na słowach kluczowych to dwie najważniejsze rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć ruch w swojej witrynie. Te dwie strategie pomogą Ci wybrać właściwe słowa kluczowe, zwiększyć współczynnik konwersji i zachęcić więcej osób do odwiedzenia Twojej witryny.

Badanie słów kluczowych to proces znajdowania odpowiednich słów i fraz, aby skłonić ludzi do znalezienia Twoich treści.

Treść oparta na słowach kluczowych to proces pisania treści, który ma na celu przyciągnięcie ruchu z wyszukiwarek.

Strategie te są ważne dla każdego rodzaju działalności, ale są szczególnie ważne w przypadku witryn e-commerce.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Porozmawiajmy

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.