5 mitów na temat digital marketingu, w które nie powinieneś wierzyć.

5 mitów na temat digital marketingu, w które nie powinieneś wierzyć.

Czy wiesz, jak digital marketing albo inaczej marketing cyfrowy może pomóc w rozwoju Twojej firmy? Jeśli nie, czytaj dalej. 

Digital marketing to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych strategii i technik. To także coś, z czego prawie każda firma korzysta w ten czy inny sposób. Ale przy tak wielu firmach korzystających z marketingu cyfrowego istnieje również wiele mitów na ten temat. 

Wiele osób ma fałszywe wyobrażenia na temat tego, z czym się to wiąże, dla kogo jest przydatne i jak możesz go wykorzystać do rozwoju firmy. Jeśli interesuje Cię wykorzystanie digital marketingu do rozwoju swojej firmy, przeczytaj ten artykuł, aby rozwiać te mity i zamiast tego poznać prawdę.

Digital marketing to marketing

Digital marketing to nie to samo, co marketing. Marketing to proces, dzięki któremu dostarczasz swój produkt swoim klientom. 

Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów, na przykład za pośrednictwem gazet, czasopism, telewizji i radia lub za pośrednictwem swojej witryny internetowej lub stron mediów społecznościowych. 

Digital marketing to podzbiór marketingu wykorzystujący internet i media społecznościowe. Marketing może również obejmować sprzedaż, usługi i działania typu business-to-business. Marketing cyfrowy to nie to samo co sprzedaż. 

Chociaż często są one używane razem do promowania produktu lub usługi i zachęcania ludzi do ich zakupu. Digital marketing to strona sprzedaży między przedsiębiorstwami a konsumentami. Sprzedaż to część biznesowa polegająca na zachęcaniu ludzi do kupowania Twojego produktu.

Digital marketing jest tylko dla milenialsów

Niektórzy błędnie myślą, że marketing cyfrowy jest przeznaczony tylko dla milenialsów. W rzeczywistości wszyscy korzystają z Internetu. Oczekuje się, że do 2030 r. globalne korzystanie z Internetu wzrośnie do 90% szacowanej światowej populacji liczącej 8,5 miliarda ludzi. 

Tylko dla twojej informacji, w 2022 globalne korzystanie z Internetu wyniesie około 75% z szacowanych 8 miliardów ludzi. Niezależnie od tego, czy jesteś młody, czy stary, prawdopodobnie regularnie korzystasz z Internetu. Oznacza to, że istnieje wiele sposobów na interakcję z firmami online. 

Marketing cyfrowy ma wiele zalet, które mogą pomóc każdej firmie, bez względu na wiek grupy docelowej. Chociaż różne strategie marketingu cyfrowego mogą przemawiać do niektórych grup wiekowych bardziej niż do innych, marketing cyfrowy nie jest bynajmniej przeznaczony tylko dla millenialsów. Nawet jeśli kierujesz marketing do seniorów, możesz skorzystać z marketingu cyfrowego, aby do nich dotrzeć.

Digital marketing nie działa

Wiele osób uważa, że ​​marketing cyfrowy nie działa lub działa tylko w przypadku niektórych firm. Z jakiegoś powodu jest to mit, którego trudno się pozbyć. Istnieje jednak wiele danych, które pokazują, że digital marketing to cenna inwestycja. 

W rzeczywistości wiele badań wykazało, że marketing cyfrowy to świetny zwrot z inwestycji. Często jest tańszy niż inne formy marketingu, takie jak telewizja czy gazety. Chociaż sytuacja każdej firmy jest inna, marketing cyfrowy to świetna inwestycja dla większości firm. Jak w przypadku każdej strategii marketingowej, ważne jest posiadanie planu. 

Nie możesz po prostu rzucać pieniędzmi w media społecznościowe lub swoją stronę internetową i oczekiwać wyników.

Potrzebujesz strategii, która pokaże, jak digital marketing pomoże Twojej firmie i jak będziesz mierzyć jej sukces.

Powinieneś skupić się tylko na organicznym wzroście dzięki digital marketingowi

Ważną częścią digital marketing jest zwiększanie liczby odwiedzających witrynę, aby mogli odkryć Twój produkt i zostać klientami. Ale to nie znaczy, że powinieneś skupiać się tylko na wzroście organicznym. 

Możesz także użyć płatnych metod, aby zwiększyć ruch. Możesz też wykorzystać swoje istniejące kanały, aby przyciągnąć więcej odwiedzających do swojej witryny. Istnieje wiele sposobów wykorzystania płatnych metod do zwiększenia ruchu. 

Możesz także użyć własnych kanałów, aby przyciągnąć więcej odwiedzających do swojej witryny. Na przykład możesz użyć biuletynu e-mail do promowania swojej witryny. Nie oznacza to, że powinieneś używać tylko płatnych metod lub korzystać tylko z własnych kanałów. 

Oznacza to po prostu, że powinieneś używać wszystkich dostępnych narzędzi.

Digital marketing kosztuje zbyt dużo, aby był tego wart

Digital marketing nie jest darmowy. Ale to też nie jest tak drogie, jak myśli wiele osób. Koszt marketingu cyfrowego zależy od kilku rzeczy. 

Najpierw musisz zdecydować, z jakich kanałów marketingowych chcesz korzystać. 

Następnie musisz zdecydować, ile wydasz na każdy kanał. Aby oszacować swoje koszty, możesz użyć narzędzi, takich jak Marketing Budget Calculator albo The Advertising ROI Calculator

Te kalkulatory pozwalają oszacować wydatki w różnych kanałach marketingowych – Digital, Social i Search Marketing. Pomagają również oszacować, ile będzie kosztować kliknięcie, współczynnik klikalności i wyświetlenia w każdym kanale. 

Podczas szacowania pamiętaj, aby wziąć pod uwagę budżet kampanii, bieżące koszty dla każdego kanału i czas, jaki zajmie każdy kanał. Musisz również wziąć pod uwagę życiową wartość każdego klienta. I oczywiście musisz upewnić się, że Twoje liczby są dokładne, abyś mógł podejmować świadome decyzje dotyczące budżetu. 

Biorąc wszystko pod uwagę, digital marketing jest świetną inwestycją dla większości firm.

Reklamy cyfrowe to to samo, co digital marketing

Reklamy cyfrowe to rodzaj marketingu cyfrowego. Są to płatne miejsca docelowe dla Twojego produktu lub usługi na czyjejś stronie wyników wyszukiwania lub w kanale mediów społecznościowych. 

Reklamy cyfrowe to tylko jeden rodzaj marketingu cyfrowego. 

Są ważną częścią marketingu cyfrowego, ale to nie wszystko. Aby rozwijać swoją firmę, musisz korzystać z wielu różnych rodzajów marketingu cyfrowego. Chociaż każdy rodzaj marketingu cyfrowego może nie być tak dochodowy jak reklamy cyfrowe, pomagają one Twojej firmie w inny sposób. I zyskasz większą wartość z każdej inwestycji, którą dokonasz w swoim biznesie.

Wniosek

Digital marketing to potężny sposób na rozwój firmy i dotarcie z produktami do większej liczby potencjalnych klientów. To także świetny sposób na regularną interakcję z klientami. 

Powinieneś wykorzystać digital marketing na swoją korzyść. Niezależnie od tego, czy prowadzisz marketing dla klientów, czy osób niebędących klientami, marketing cyfrowy ma wiele zalet. 

Pomoże Ci to zwiększyć ruch w Twojej witrynie, zaprezentować produkty większej liczbie osób i poprawić rozpoznawalność Twojej marki. 

Może również pomóc poprawić obsługę klienta, umożliwiając innym kontaktowanie się z Tobą, gdy mają pytania lub wątpliwości. Marketing cyfrowy umożliwia robienie tych wszystkich rzeczy przy niskich kosztach, a jednocześnie umożliwia skalowanie działań marketingowych, gdy zajdzie taka potrzeba. 

Digital marketing nie jest przeznaczony tylko dla milenialsów i nie jest przeznaczony tylko dla osób obeznanych z technologią. Każdy może wykorzystać digital marketing do rozwoju swojej firmy, bez względu na wiek i poziom umiejętności.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Porozmawiajmy

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.