Ile kosztuje strona internetowa?

Ile kosztuje strona internetowa?

Przy tak wielu dostępnych darmowych programach do tworzenia stron interntowych można założyć, że utworzenie witryny nic nie będzie kosztować.

Niestety nie ma czegoś takiego jak coś za darmo. Wysokiej jakości strona internetowa wymaga inwestycji. Możesz go zbudować za darmo, ale może nie wyglądać tak, jak chcesz lub nie będzie mieć wszystkich potrzebnych funkcji. Koszt budowy strony internetowej zależy od Twoich celów, potrzeb i wymagań.

Witryny internetowe są niezbędnym atutem biznesowym i mogą znacznie zwiększyć widoczność Twojej firmy w Internecie oraz pomóc przyciągnąć do niej ruch z wyszukiwarek takich jak Google.

Aby uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny przy uruchamianiu nowej strony internetowej, rozważ te czynniki, zanim zwiążesz się z jakimkolwiek dostawcą usług i jego propozycjami.

Kto zbuduje Twoją stronę internetową?

Pierwszym krokiem w tym procesie jest ustalenie, kto zbuduje Twoją witrynę. To może wydawać się oczywiste, ale nie zawsze łatwo jest stwierdzić, kto jest odpowiedzialny za stworzenie Twojej witryny.

Na przykład, jeśli korzystasz z wewnętrznego zespołu lub zewnętrznych programistów, kto dokładnie odpowiada za Twoją witrynę?

Gdy szukasz firmy, która zbuduje Twoją stronę internetową, dowiedz się, kto będzie pracował nad projektem. Dzięki temu lepiej zorientujesz się, czy mają odpowiednie umiejętności, doświadczenie i wiedzę specjalistyczną, aby stworzyć żądaną witrynę.

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy dana osoba ma prawdziwe doświadczenie w tworzeniu stron internetowych, jest spojrzenie na portfolio.

Kiedy szukasz kreatora stron internetowych, możesz wybierać spośród szerokiej gamy opcji, w tym usług zarządzanych, agencji zajmujących się projektowaniem stron internetowych i freelancerów.

To, co jest najlepsze dla Twojej firmy, będzie zależeć od Twoich potrzeb, budżetu i czasu.

Jakie funkcje chcesz?

Innym czynnikiem, który wpłynie na koszt nowej witryny, są funkcje, które chcesz. Mogą to być funkcje ułatwień dostępu, systemy zarządzania treścią i możliwości handlu elektronicznego.

Czy chcesz responsywnego projektu, który będzie działał dobrze na każdym urządzeniu? Jeśli tak, zwiększy to koszt Twojej witryny.

Potrzebujesz funkcji wideo? Jeśli jest to część planu marketingowego, może być konieczne uwzględnienie go w projekcie i rozwoju witryny.

Dowiedz się, jakie funkcje są dostępne w każdym narzędziu do tworzenia witryn i jaki będzie koszt ich dodania do Twojej witryny. Niektóre kreatory stron internetowych oferują więcej funkcji niż inne. Być może będziesz musiał wybrać droższą opcję, jeśli potrzebujesz określonej funkcjonalności.

Aby uzyskać przegląd funkcjonalności, które może mieć Twoja strona internetowa i uzyskać szacunkową cenę, możesz skorzystać z naszych interaktywnych kalkulatorów dla stron oraz sklepów internetowych.

Jakie jest całkowite zobowiązanie?

Innym czynnikiem, który wpłynie na koszt nowej strony internetowej, jest całkowite zaangażowanie, które jesteś gotów podjąć.

Jeśli szukasz prostej strony internetowej z prostym projektem, prawdopodobnie znajdziesz rozwiązanie, które nie rozbije banku. Najłatwiej byłoby zarejestrować się w kreatorze stron internetowych, takim jak Wix. Kreator Wix jest bardzo intuicyjny, a ceny zaczynają się od 20 zł miesięcznie.

Jeśli myślisz o uruchomieniu witryny e-commerce, jednym z najlepszych rozwiązań jest Shoper. Mają mnóstwo opcji, dobre wsparcie i ceny zaczynające się od 25 zł miesięcznie.

Należy pamiętać, że chociaż ceny Wix lub Shoper wyglądają na pierwszy rzut oka bardzo dobrze, podstawowe pakiety mają bardzo ograniczone funkcje.

A jeśli chcesz stworzyć wysokiej jakości witrynę internetową o solidnej konstrukcji i wszystkich najnowszych funkcjach, będzie to kosztować więcej.

Dowiedz się, ile każdy twórca będzie pobierał za hosting, aktualizacje, wsparcie i konserwację, a także za usługi projektowania stron internetowych.

Niektóre kreatory witryn oferują pakiety all-inclusive, które mogą dobrze sprawdzić się w Twojej firmie.

Możesz też wybrać każdy komponent osobno i mieć większą kontrolę nad całkowitym kosztem. Tu właśnie wkraczają rozwiązania takie jak WordPress.

strona internetowa wordpress
Na naszej stronie używamy również WordPress 🙂

Dzięki WordPress masz możliwość wyboru spośród tysięcy układów i tworzenia wszystkiego, czego chcesz i potrzebujesz. Ponadto w przypadku witryn WordPress roczny koszt obejmuje tylko domenę i hosting. I oczywiście koszt płatnych wtyczek, jeśli jakieś masz.

Z naszego doświadczenia wynika również, że WordPress ma znacznie więcej opcji, jeśli chodzi o SEO i zarządzanie treścią.

Ostatnią rzeczą, o której musimy tutaj wspomnieć, jest to, że bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzesz, musisz mieć świadomość, że strona internetowa wymaga inwestycji czasu i pieniędzy. Najgorsze, co możesz zrobić, to zbudować stronę internetową i nic z nią później nie robić.

Jak długo zajmie budowa?

Czas potrzebny do zbudowania nowej witryny wpłynie również na koszt Twojej witryny. Im dłużej trwa realizacja projektu, tym więcej będzie kosztować.

Jeśli spieszysz się z uruchomieniem swojej nowej witryny internetowej, możesz spodziewać się więcej. Dowiedz się, ile czasu każdy twórca spodziewa się stworzyć Twoją witrynę. Jeśli możesz być bardziej elastyczny w kwestii harmonogramu, prawdopodobnie możesz wynegocjować niższą cenę. Pamiętaj, że dłuższe projekty nie zawsze oznaczają lepsze rezultaty.

Wręcz przeciwnie, niektórzy twórcy mogą być w stanie znacznie szybciej stworzyć dla Ciebie wysokiej jakości witrynę.

Dzięki wyżej wymienionym rozwiązaniom, takim jak Wix czy Shoper, możesz uruchomić swoją witrynę w ciągu kilku dni. 

My oferujemy szybkie tworzenie stron internetowych i zazwyczaj strony są gotowe w ciągu 3 tygodni. Ostateczna długość projektu zależy od funkcji, które chcesz wdrożyć oraz dostępności treści i złożoności projektu graficznego.

W przypadku, gdy będziemy musieli stworzyć treść w ramach content marketingu, budowa strony może zająć więcej czasu. A jeśli zdecydujesz się na indywidualny projekt graficzny, projekt może trwać od 3-6 miesięcy.

Słowa końcowe: Znalezienie odpowiedniej firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych

Kiedy już dowiesz się, ile będzie kosztować zbudowanie strony internetowej, możesz zacząć zastanawiać się, którą firmę chcesz dla siebie zbudować.

Zanim zaangażujesz się, upewnij się, że wziąłeś pod uwagę wszystkie wymienione powyżej czynniki. Powinieneś dobrze wiedzieć, ile to będzie kosztować i co otrzymasz za swoje pieniądze. W ten sposób możesz podjąć świadomą decyzję, którą firmę zatrudnić.

Powinieneś także być w stanie odpowiedzieć na te pytania:

Jakiego kreatora stron używają?

Jak długo są w biznesie?

Jaka jest ich filozofia projektowania stron internetowych?

Jaka jest ich przeszłość?

Jakie jest ich obecne obciążenie pracą?

Ilu innym służą?

Czy mogą dostarczyć Twoją witrynę na czas?

A co najważniejsze, czy ufasz im, że odpowiednio zbudują Twoją witrynę?

Ile kosztuje zbudowanie strony internetowej? – BONUS

Kiedy spojrzysz na ceny stron internetowych, zobaczysz ogromną rozbieżność. Niektóre firmy lub freelancerzy twierdzą, że mogą zbudować dla Ciebie stronę internetową za 500 zł. Należy pamiętać, że tylko dobry hosting i domena kosztują około 250 zł rocznie. Czyli oznaczałoby to, że Twoja strona internetowa kosztowałaby 250 zł. Można się tylko domyślać, jaka byłaby jakość takiej strony internetowej.

Zazwyczaj ceny dobrej strony internetowej lub e-commerce zaczynają się od 1500-2500 zł. Ostateczna cena zależy od funkcjonalności, projektu graficznego i treści. Cena dobrej strony internetowej może być od 2 500 zł do 5 000 zł. Niestandardowe rozwiązanie zakodowane tylko dla Ciebie może kosztować ok. 10 000 zł. Wszystko zależy również od doświadczenia agencji lub freelancera, który zbuduje Twoją stronę.

Oferujemy 3 rodzaje stron internetowych:

Strona docelowa (landing page): 2 000 zł
Classic: 3 000 zł
Premium: 5 000 zł

a także 3 rodzaje sklepów e-commerce:

Basic: 2 500 zł
PRO: 3 500 zł
Premium: 5 000 zł

Wszystkie nasze strony są zbudowane na WordPressie i optymalizujemy je pod kątem SEO i wydajności od pierwszego dnia!

Wierzymy, że strony internetowe powinny być budowane dla ludzi przez ludzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Porozmawiajmy

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu 24 godzin w dni robocze.